Puchar Świata w judo – podium Łukasza Błacha

0
1230
Fot. radiowroclaw.pl

Łukasz Błach zajął trzecie miejsce w kategorii do 81 kg na pucharowych zawodach w Warszawie. W decydującej walce zawodnik Śląska wygrał przez ippon z Łotyszem Dmitrijsem Fedosejenkovsem.

34-letni Błach, już sporadycznie pojawiający się na tatami – walczy w mistrzostwach i Pucharze Polski oraz zawodach wojskowych, to syn Wiesława, który w latach 80. zdobył mistrzostwo Europy i brąz mistrzostw świata, a potem był trenerem reprezentacji i prezesem Polskiego Związku Judo. Żona Łukasza, Agata Ozdoba-Błach jest z kolei jedną z najlepszych obecnie krajowych judoczek, brązową medalistką MŚ i ME.

W poszczególnych kategoriach w niedzielę zwyciężali: Chorwat Dominik Druzeta (81 kg), Austriak Marko Bubanja (90 kg), Francuz Clement Delvert (100 kg) i Holender Jur Spijkers (+100 kg).

W poniedziałek biało-czerwoni wyjeżdżają na międzynarodowy obóz do czeskiego Nymburka. Potem polskich judoków czekają starty w zawodach wyższej rangi – Grand Slam i Grand Prix. Głównymi imprezami tego sezonu są czerwcowe Igrzyska Europejskie w Mińsku i sierpniowe mistrzostwa świata w Tokio.

źródło: radiowroclaw.pl