Zapisz się do szkoły walk w Wińsku

0
1585

Nowy Rok to także postanowienia, które podejmujemy często i bardzo chętnie. Jedną z propozycji dla tych wszystkich, którzy myślą o czymś nowym, są sztuki walki. Zajęcia w Wińsku będą prowadzone przez doświadczonego instruktora Artura Trubickiego z dużym dorobkiem sportowym i profesjonalnym przygotowaniem trenerskim i pedagogicznym.

Będą to treningi Submission Fighting (Jiu-Jitsu bez kimon), boksu, kickboxingu, judo oraz CrossFit. Zajęcia są dla osób od 16 roku życia bez górnego ograniczenia wieku, są dedykowane są zarówno dla mężczyzn, KOBIET i młodzieży.

Na zajęciach mogą ćwiczyć zarówno osoby zupełnie początkujące w sportach walki, jak i profesjonalni zawodnicy, dla których sztuki walki są sportem wyczynowym. Treningi będą bazowały przede wszystkim na ćwiczeniach, które wzmocnią siłę i wytrzymałość, co pozwala na skuteczną obronę przed napastnikiem. Elementy boksu i zapasów pomogą w utrzymaniu właściwej postawy, oszacowaniu dystansu do przeciwnika i właściwej koordynacji ruchowej.

Co zabrać na pierwszy trening? Na początek wystarczy podstawowy strój sportowy jak: koszulka, spodenki lub dres, ręcznik oraz 1.5 litra wody. Osobom rozpoczynającym treningi przez pewien czas nie będzie potrzebny żaden sprzęt ochronny.

Kiedy zakupić sprzęt ochronny? Początkowy okres treningu poświęcony jest głównie nauce podstawowych ruchów i adaptacji organizmu do dalszego wysiłku. W związku z tym nie jest potrzebny żaden sprzęt ochronny. Gdy poziom ćwiczących pozwala na dalsze szkolenie zaleca zaopatrzenie się w sprzęt treningowy: rękawice do treningu z partnerem, rękawice do pracy na przyrządach, ochraniacze stopa – piszczel, ochraniacz krocza, zębów i kask.