Nowe ceny za odbiór odpadów komunalnych

0
413
Grafika przedstawia pojemniki do segregacji odpadów komunalnych
źródło - Pixabay.com

W ostatnich dniach do domów mieszkańców naszej gminy trafiły zawiadomienia o nowej miesięcznej stawce opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym. Do tej pory wynosiła ona 24 zł od mieszkańca przy segregowaniu, a przy korzystaniu z przydomowego kompostownika – 22 zł.

Od 1 stycznia br. opłata za segregowane odpady komunalne wynosi 27 zł. Nadal będzie można uzyskać 2,00 zł zniżki za korzystanie z kompostowników, czyli stawka wyniesie 25 zł. Jednocześnie bez zmian pozostaje opłata za odpady komunalne gromadzone bez odpowiedniej segregacji, 80 zł miesięcznie od osoby.

W przypadku rodzin wielodzietnych obowiązuje zwolnienie z opłat na każde czwarte i kolejne dziecko w rodzinie, w wysokości 100 % – czyli ponosi się opłatę za pozostałych członków rodziny (np. rodzice z 4 dzieci zapłacą stawkę za 5 osób – rodzice plus 3 dzieci, na kolejne dziecko jest zniżka).

Opłatę należy wnosić co miesiąc, bez wezwania, na rachunek podany na stronie Urzędu Gminy Wińsko (www.bipwinsko.pl, www.winsko.pl ) lub w Urzędzie Gminy Wińsko.