Radni obradowali w wyjątkowych warunkach. Wójt poinformowała o pierwszym w gminie przypadku zarażenia koronawirusem

0
878
screen z nagrania sesji

Dziś o godz. 14 (poprzedzona komisjami) odbyła się nadzwyczajna sesja rady Gminy Wińsko. Były to wyjątkowe obrady. Radni rozsadzeni byli w bezpiecznych odległościach, niektórzy mieli rękawiczki, a na sali było 9 radnych.

Tuż przed sesją odbyło się posiedzenie połączonych komisji, na którym wójt Jolanta Krysowata – Zielnica przedstawiła i omówiła projekty uchwał, a także odpowiedziała na pytania radnych.
Na sesję skierowano łącznie 8 uchwał.
Pierwszą głosowaną uchwałą była zmiana budżetu, a po niej zmiana wieloletniej prognozy finansowej. Radni głosowali także nad emisją obligacji (na kwotę 7 mln zł); nad nadaniem statutu dla Publicznego Żłobka z Filią w Głębowicach (zapisano, że żłobek rozpocznie działalność 1 maja 2020 roku), o sprowadzeniu 2 rodzin repatriantów; wykazu kąpielisk i sezonu kąpielowego na sezon 2020; zatwierdzenia sprawozdania SP ZOZ.
Wszyscy obecni radni zagłosowali „za” przyjęciem uchwał.

 

Na koniec obrad wójt Wińska, Jolanta Krysowata – Zielnica podziękowała radnym za obecność. Jak mówiła, to że na Sali było 9 radnych sprawiło, że było niezbędne quorum do podejmowania uchwał, a z drugiej strony umożliwiło bezpieczne „rozsadzenie” radnych i przeprowadzenie sesji.  Jak podkreślała pani wójt, dzięki tym obradom, w czasie pandemii radni nie będą już musieli aż do wakacji chyba, że Ustawodawca umocuje gminy inaczej do podejmowania decyzji w innych warunkach technicznych.
Ponadto wójt poinformowała, że dziś wystąpił pierwszy przypadek zakażenia korona wirusem na terenie gminy Wińsko.
– Jest to osoba starsza która trafiła do szpitala przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu, a jej rodzina została objęta ścisłą kwarantannę domową – wyjaśniła Jolanta Krysowata – Zielnica.

Sesję można obejrzeć tutaj: