W jednej z wsi policja znalazła skradzione w Niemczech sprzęty

0
1189
KPP w Wołowie

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych policjanci odzyskali mienie pochodzące z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec o wartości ponad 40 tys. euro.
Wołowscy funkcjonariusze na terenie jednej z wsi w gminie Wińsko znaleźli lawetę, na której znajdowała się koparka, zagęszczarka oraz łyżki do koparki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że przedmioty te zostały skradzione na terenie Niemiec – poinformowała Marzena Pawlik, oficer prasowy KPP w Wołowie.
Jak dodała, w wyniku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wołowskiego mogących mieć związek z kradzieżą.
Podczas czynności procesowych z 29 i 39-latkiem ustalono, że mężczyźni nabyli mienie wiedząc, że pochodzi z kradzieży. W związku z powyższym obaj usłyszeli zarzuty paserstwa. Dodatkowo Prokurator Rejonowy w Wołowie zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Odzyskane mienie powróci do właściciela, a mężczyźni odpowiedzą teraz przed Sądem. Za paserstwo grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności. Wołowscy funkcjonariusze ustalają teraz szczegółowe okoliczności kradzieży – poinformowała Marzena Pawlik.