Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

0
618
Urząd Gminy w Wińsku informuje, że w dniach od 22 marca  2021 r. do 30 marca 2021 r. na terenie Gminy Wińsko zostanie przeprowadzona jedyna bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych organizowana  w 2021 roku.
Odpady należy wystawić dzień wcześniej lub w dzień zbiórki do godz. 6.00.
Odpady wystawione w późniejszym terminie nie będą odbierane. Reklamacje będą uwzględniane tylko dzień po planowanej zbiórce gabarytów.Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy: krzesła, stoły, szafy, łóżka, tapczany, fotele, materace, wózki dziecięce, duże zabawki dziecięce, rowery oraz opony do aut osobowych. Z jednej nieruchomości odbierane będą maksymalnie 4 opony do aut osobowych.
W  przypadku posiadania więcej niż jednej deklaracji na jedną nieruchomość należy zgłosić ten fakt na dzień wcześniej przed planowaną zbiórką (dotyczy to oddania więcej opon z jednej posesji). Zgłoszenia należy kierować do Urzędu Gminy Wińsko pod nr tel. 883-779-721  lub wysyłając e-maila na adres i.buczak@winsko.pl.

Do odpadów gabarytowych nie zaliczamy: drzwi, okien, brodzików, wanien, paneli podłogowych, zużytych sprzętów elektronicznych (pralek, lodówek, telewizorów).

Elektrośmieci oraz materiały z demontażu są  zbierane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  w Wińsku.

Z uwagi na to, że jest to jedyna bezpłatna zbiórka gabarytów  organizowana  w 2021 roku, prosimy o przemyślane podejście to akcji i zalecamy wystawić wszystkie odpady, które są klasyfikowane jako gabaryty.