Dożynki 2022 – Krzelów ugościł wszystkich po królewsku!

0
394

O godzinie 14 w sobotę 3 września rozpoczęły się mszą świętą gminne obchody Dożynek 2022, pod hasłem „Dożynki koszem obfitości”.

Po nabożeństwie zebrani brali udział w ceremonii przekazania chleba przez starostów gospodarzowi gminy. Wszyscy mogli poczęstować się chlebem, na znak udanych plonów, z intencją, aby tego chleba przez cały następny rok nikomu nie zabrakło.

Pod sceną można było podziwiać przygotowane przez sołectwa oraz koła gospodyń wiejskich wieńce i kosze dożynkowe, które brały udział w konkursie na najpiękniejszy z nich! Jury konkursu po wnikliwych oględzinach i burzliwym głosowaniu wybrało następujące kompozycje. W kategorii wieniec zasłużone pierwsze miejsce zdobył wieniec przygotowany przez Przyborów, na drugiej pozycji znalazł się wieniec z Iwna, a na trzecim miejscu sołectwo Małowice. Natomiast kosze dożynkowe zawojowały panie z KGW Baszyn, zdobywając jednogłośnie pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyło sołectwo Białawy Wielkie, a trzecie – sołectwo Naroków. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz bony pieniężne, a wszyscy pozostali uczestnicy – dyplomy za udział w konkursie. Wygrana wieńca z Przyborowa oznacza, że Dożynki 2023 będziemy świętować właśnie tam!

Ogłoszenie wyników konkursu zakończyło część oficjalną uroczystości.  Zebrani mogli skosztować tradycyjnego chleba ze smalcem oraz ogórkami małosolnymi, był też ogrom słodkich wypieków. Były stoiska edukacyjne, punkt informacyjny Wojska Polskiego. A dla dzieci – stoiska z zabawkami, malowaniem twarzy, gokarty, dmuchańce, lody… Gratulujemy sołectwu Krzelów tak udanej, i drobiazgowo dopiętowej na ostatni guziczek imprezy, i trzymamy kciuki za Przyborów w roku następnym!