Dwoje mieszkańców nie przestrzegało kwarantanny. Dostali po 5 tys. zł kary!

0
566
KPP w Lubinie

Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. Takim zachowaniem wykazało się dwoje mieszkańców Lubina, którzy będąc objęci kwarantanną domową, złamali jej zasady i wyszli ze swojego mieszkania, za nic mając obowiązujące przepisy, a przede wszystkim zdrowie, a nawet życie innych osób. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubinie już wymierzył nieodpowiedzialnym mieszkańcom Lubina karę pieniężną.

Lubińscy policjanci prowadząc zintensyfikowane działania sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych oraz weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania.

Większość osób, które są objęte kwarantanną domową, jest bardzo odpowiedzialna i przebywa w swoich domach. Niestety lubińscy policjanci ujawnili 2 przypadki, w których osoby złamały zasady kwarantanny. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubinie już wymierzył nieodpowiedzialnym mieszkańcom Lubina karę pieniężną w kwocie po 5 tysięcy złotych za niezastosowanie się w stanie epidemii do obowiązku poddania się obowiązkowej kwarantannie. W Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie, prowadzone jest postępowanie wobec tych osób w sprawie o wykroczenie z art. 116 KW dotyczącym „nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją” – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie i dodaje:
Wszystkie osoby, które nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro! W tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez wszystkie uprawnione do tego instytucje państwowe. Wprowadzone przepisy mają na celu uchronienie nas przed zarażeniem koronawirusem i ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, dlatego musimy się do nich bezwzględnie stosować.