Dziś 22 kwietnia czyli Dzień Ziemi. Gmina Wińsko ogłasza specjalny konkurs dla przedszkolaków!

0
1019
mat. Gmina Wińsko

Tegoroczny Dzień Ziemi jest inny niż poprzednie. Choć można już wchodzić do lasów czy parków, to większość z nas nie opuszcza swoich domów zgodnie z zaleceniami związanymi z ograniczeniem rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Co roku w Dniu Ziemi uczniowie pod opieką nauczycieli wychodzili ze szkół, przyglądali się otaczającej przyrodzie, bardzo często zbierali śmieci, a po zakończonych akcjach spotykali się na ogniskach. Również dorośli organizowali wspólne „oczyszczanie okolicy”.
Nie tylko ze względu na pandemię, tegoroczne obchody są wyjątkowo smutne. W ostatnich miesiącach płonęła Australia, a dziś strażacy walczą z ogniem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Jak podano, do dziś spłonęło już ponad 6 tys. hektarów cennego przyrodniczo terenu.
Tegoroczny Dzień Ziemi jest wyjątkowy. Nie powinniśmy wychodzić z domów, ale może warto rozejrzeć się dookoła? Może pod naszym płotem leżą śmieci, które możemy pozbierać? Może w rowie tuż obok naszej posesji leżą plastikowe odpady.? Posprzątajmy, ulżyjmy ziemi.

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

Z okazji Dnia Ziemi mamy niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców gminy i ich rodziców!
Proponujemy konkurs plastyczny – wykonanie pracy w dowolnej technice (wyklejanka, kolaż, rysunek – kto co lubi, potrafi wykonać i ma w domu materiały) o tematyce ekologicznej: „Jak dbamy o Ziemię”.
W konkursie mogą brać udział dzieci do 6 roku życia.
Zdjęcia prac należy przesłać na adres j.lewandowska@winsko.pl w terminie do 3 maja.
Na zwycięzców czekają „eko-nagrody”!