Otwarcie hali sportowej w Orzeszkowie

0
320

Nareszcie odbyło się oficjalne otwarcie hali sportowej w Orzeszkowie.

Uroczyste przecięcie wstęgi obserwowali liczni goście, następnie można było zwiedzić halę i pomieszczenia techniczne. Na koniec oglądaliśmy występy sportowe dzieci – najważniejszych uczestników otwarcia, bo przecież z myślą o nich powstał ten piękny obiekt.

Dzięki rekordowemu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, które wyniosło 95%, marzenie stało się realne i nabrało kształtu. Ta hala to najnowocześniejszy obiekt na terenie naszej gminy. Wewnątrz znajdują się pełnowymiarowe boiska do gier zespołowych, widownia z miejscami na ponad 170 osób. Budynek ekologicznie ogrzewa pompa ciepła, system odzyskiwania wody deszczowej  ogranicza zużycie wody pitnej z wodociągów.  Hala ma nowoczesną elewację i wnętrze. Ekran przy wejściu podaje dane dotyczące obiektu: ile deszczówki znajduje się w zbiornikach, ile energii pozyskano ze słońca. Cały obiekt jest przyjazny środowisku.

Ta inwestycja to wielki sukces całej gminy Wińsko, i dwóch osób – poprzedniej dyrektor szkoły w Orzeszkowie, Krystyny Gomułki, oraz wójt Jolanty Krysowatej – Zielnicy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.