Pętle Odrzańskie – nowy pomysł LGD KŁO

0
181

Stowarzyszenie LGD Kraina Łęgów Odrzańskich 08 sierpnia 2022 r. podpisało z Samorządem Województwa Dolnośląskiego umowę na realizację operacji własnej pn. „Pętle Odrzańskie w Krainie Łęgów Odrzańskich.”

Pętle Odrzańskie w Krainie Łęgów Odrzańskich są ofertą ukazującą i promującą potencjał Krainy Łęgów Odrzańskich z uwagi na swoje położenie i zasoby dające wiele możliwości różnorodnego spędzenia czasu wolnego. Dzięki liniom kolejowym biegnącym pomiędzy Wrocławiem, a Głogowem, trasom kajakowego i rowerowego szlaku Odry oraz kompleksowym usługom oferowanym przez lokalne firmy, region Krainy Łęgów Odrzańskich można zapętlić w bardzo ciekawą i odkrywczą wyprawę, kajakowo-rowerową.

Takich tras w formie pętli Odrzańskich przygotowaliśmy już kilka, a kolejne czekają na opracowanie. Nie chcemy ograniczać się tylko do już wytyczonych tras, dlatego zwracamy się do mieszkańców z prośbą o Waszą pomoc w sprawie wytyczenia kolejnych ciekawych tras lub miejsc, które mogłyby być przystankami i atrakcjami na Szlaku Odrzańskim zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów.

Czekamy na wasze sugestie i propozycje tras – na biuro@lgdodra.pl lub poprzez formularz dostępny na blogu dot. Pętli Odrzańskich: https://szlakodry.pl/2022/09/06/petle-odrzanskie-w-krainie-legow-odrzanskich/

Każdy z zgłaszający nową propozycję w nagrodę otrzyma od nas odlew Kotewki Orzecha Wodnego z certyfikatem autentyczności. Odlew jest odwzorowany jeden do jednego. Każdy orzech znajduje się w pudełku i leży na wiórach topolowych z Doliny Odry. Kotewka, to roślina chroniona i jedynym sposobem, żeby zabrać ją do domu, jest nasza unikatowa pamiątka.

Zapraszamy do współpracy oraz zachęcamy do zapoznania i zagłębienia się w temat Pętli Odrzańskich.