Prowadził pod wpływem narkotyków. Zabarykadował się w aucie.

0
91
KPP w Lubinie

Lubińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem osobowym pod wpływem środka psychotropowego, a jak się później okazało wewnątrz auta posiadał więcej narkotyków. Mężczyzna widząc patrol Policji zamknął się w samochodzie myśląc, że uniknie kary. Za kierowanie autem pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków będzie tłumaczył się przez Sądem.

Jak mówi asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie, policjanci Ruchu Drogowego naszej komendy otrzymali zgłoszenie że kierowca samochodu m-ki Audi A4 wykonuje dziwne manewry na jednej z ulic w Lubinie. Kiedy kierowca został przez nich namierzony, siedział już w samochodzie, pozamykał drzwi i nie chciał go opuścić myśląc, że w ten sposób uniknie kary. Do pomocy przyjechał drugi patrol z lubińskiej komendy i siłowo kierowca został wyciągnięty z pojazdu.

24 – letni mieszkaniec gm. Rudna został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem 0,00 promila. Jego zachowanie mocno niepokoiło policjantów w związku z czym został poddany badaniu na obecność narkotyków w organizmie i tutaj wynik był pozytywny wykazując obecność metamfetaminy u zatrzymanego. Wewnątrz samochodu policjanci znaleźli jeszcze 11 porcji narkotyków. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy i usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym po użyciu środków odurzających oraz posiadania substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kolejno kara do 2 i do 3 lat pozbawienia wolności – informuje Krzysztof Pawlik.