Było ciepło… tłumy spacerowiczów na ulicach. Mogą być kolejne restrykcje

0
644
www.pixabay.com

Jadwiga Emilewicz, która jest szefową Ministerstwa Rozwoju, powiedziała dziś podczas wywiadu dla radiowej „Trójki”, że „rozważane są dalsze restrykcje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, czy mogłyby dotyczyć sklepów, miejsc pracy i komunikacji.”

Wszystkie restrykcje, które są wprowadzane w ostatnich tygodniach, o nich decyduje i je sugeruje pan minister Szumowski. (…) W tej chwili rozważane są ewentualnie dalsze. To, czy one będą, to proszę pozwolić komunikować i premierowi Morawieckiemu i panu ministrowi Szumowskiemu. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie będzie przyrastać liczba przypadków, liczba osób zakażonych – tłumaczyła minister.
Przypomnijmy, że w chwili obecnej (30.03.2020, godz. 11.15) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1905 zakażonych i 26 osobach zmarłych w wyniku zakażenia koronawirusem.
Ostatni weekend, podczas którego pogoda była już wiosenna, wielu ludzi wyszło na spacery. W niektórych miejscach nie udawało się zachować bezpiecznych odstępów pomiędzy spacerowiczami. Takie zachowanie niektórzy lekarze nazywają „skrajnie nieodpowiedzialnym”.
Zostańmy w domach, zachowujmy się odpowiedzialnie!