Setne urodziny Marii Buszko z Orzeszkowa

0
250

Doczekać setnych urodzin to marzenie, które nie każdemu się spełni. Tym bardziej więc warto zatem celebrować tę piękną rocznicę, którą świętowała niedawno pani Maria Buszko, mieszkanka Orzeszkowa.

Na uroczystości obecni byli liczni członkowie rodziny – dzieci i wnuki rodzeństwa pani Marii, nazywanej przez nich pieszczotliwie „Ciocią” (obwiązkowo dużą literą!), ponieważ sama nie doczekała się bezpośredniego potomstwa. Zebrani wręczyli jej kwiaty, przygotowali dla niej piękny tort, z którego sama zdmuchnęła świeczki, i odśpiewali jej gromkie „Dwieście lat”!

Pani Maria do Orzeszkowa przyjechała z rodzicami i rodzeństwem zaraz po wojnie, jako dwudziestoparoletnia dziewczyna. Dziś mieszka w wymarzonym małym domku pod lasem, otoczona miłością i opieką swoich krewnych.

Uśmiechnięta, życzliwa, i jak widać, pełna krzepy i werwy z radością przyjęła delegację władz gminnych – wójt Jolantę Krysowatą – Zielnicę,  radną  Małgorzatę Podbucką (która wychowała się na podwórku naprzeciwko szanownej jubilatki), oraz  kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Sabinę Baryluk i Barbarę Rabiegę z GOPS.

Redakcja Winsko24 dołącza się do życzeń, gratulując pięknego wieku!