Wakacje – to już dziś!

0
85

Za chwilę zakończenie roku szkolnego, i dzieciaki ruszą na upragnione wakacje.

Aż do 2 września zero szkoły i nauki!

Aby ich wakacje przebiegły bezpiecznie, oto garść porad zaczerpniętych z poradnika bezpiecznego wypoczynku przygotowanego przez Sanepid.

PLANUJ:

Sprawdź Serwis Kąpieliskowy, aby uzyskać aktualne informacje o kąpieliskach, w tym oceny wody i dostępność infrastruktury. Planując podróż zagraniczną, odwiedź www.szczepienia.gis.gov.pl, aby dowiedzieć się o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach. Jeśli dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, sprawdź rejestrację wypoczynku na www.wypoczynek.men.gov.pl.

OBSERWUJ:

Dbaj o higienę żywności i daty przydatności. Sprawdzaj prognozy pogody i stosuj ochronę przed słońcem. Upewnij się, że kąpielisko jest strzeżone. Po wycieczkach sprawdzaj, czy nie masz kleszczy. W klubach pilnuj swoich napojów i unikaj dopalaczy.

REAGUJ:

Jeśli podejrzewasz zażywanie dopalaczy, zadzwoń na infolinię: 800 060 800. W razie wątpliwości dotyczących stanu sanitarnego obiektu, skontaktuj się z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. Zapisz numery alarmowe: 999 (pogotowie), 998 (straż pożarna), 997 (policja), 986 (straż miejska), 112 (numer alarmowy).

Przypominamy też, że atrakcyjną ofertę zajęć wakacyjnych przygotował dla małych mieszkańców Wińska Gminny Ośrodek Kultury.