Bezpieczny Dolnoślązak czyli jak być ostrożnym w internecie?

0
1306
Fot. UMWD

Jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych takich jak facebook, twitter czy snapchat? Czym jest cyberbulling? O tym między innymi rozmawiali z młodzieżą przedstawiciele samorządu województwa, psychologowie i policjanci. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak.

– Internet jest dziś narzędziem niezwykle powszechnym. Zależy nam aby wszyscy, którzy z niego korzystają, a zwłaszcza młodzież i dzieci, wiedzieli jak to robić w świadomy i bezpieczny sposób – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Grupę słuchaczy spotkania zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 17 stanowili uczniowie klas ósmych, a wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się: Łukasz Raczkowski – st. sierż. z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, Jarosław Jezierski – Regionalny Koordynator Programów Edukacji Ekonomicznej w Warszawskim Instytucie Bankowości oraz specjalistki w dziedzinie psychologii Anna Lipnicka oraz Magdalena Duszyńska. W wydarzeniu wzięła udział Monika Włodarczyk – Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Przewodnicząca Komisji Uchwałodawczej, Przestrzegania Prawa i Bezpieczeństwa.

Kalendarz imprez kulinarnych Dolnego Śląska

Podczas spotkania omówiono m. in. jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych takich jak facebook, twitter czy snapchat. Przedstawiono coraz szerzej występujące zagadnienie, jakim jest „cyberbulling”, czyli „hejt w sieci”. Młodzież dowiedziała się również, jak uchronić się przed internetowym oszustwem. Ponadto uczniom zaprezentowany został film edukacyjno – informacyjny poruszający tematykę cyberbezpieczeństwa, zrealizowany przy współpracy TVP Wrocław.

Spotkanie w ramach akcji Bezpieczny Dolnoślązak zakończyły warsztaty multimedialne w postaci interaktywnej gry, na których uczniowie doskonalili swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie było pierwszym z cyklu prelekcji w szkołach w ramach zajęć praktyczno-dydaktycznych.

źródło: umwd