Czy uczniowie będą jeździć na wycieczki? Minister daje zielone światło.

0
865
UG w Wińsku

Rok szkolny dopiero się rozpoczął. W wielu szkołach zebrania z rodzicami dopiero się odbywają, albo jeszcze są planowane. Nauczyciele i dyrektorzy szkół przekazują rodzicom informacje, jak będzie wyglądał ten wyjątkowy rok, jakich zasad będą musieli przestrzegać uczniowie. Jest jednak jeszcze bardzo wiele niewiadomych. Czy będą się odbywały zawody sportowe? Olimpiady przedmiotowe? Czy konkursy zostaną całkowicie odwołane czy też zostaną zorganizowane online? Tego jeszcze nie wiemy.
Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji, poinformował wczoraj, że nie widzi przeszkód, aby organizować wycieczki szkolne.
„Pojawiają się pytania, czy mogą być organizowane wycieczki szkolne. My oczywiście mówimy, że tak. W pierwszych dniach roku szkolnego raczej tych wycieczek nie ma, ale przed nami druga połowa września, październik, kiedy często wycieczki w szkołach były organizowane. Na razie nie ma przeszkód epidemicznych, które by zabraniały” – mówił podczas czwartkowej konferencji Dariusz Piontkowski.
Dodał, że skoro dzieci mogły wyjeżdżać na obozy czy kolonie w okresie wakacyjnym – to szkoły mogą, przy zachowaniu rygorów dotyczących np. transportu i pobytu, organizować wycieczki w roku szkolnym.