Dolnośląskie Małe Granty już po raz czwarty

1
912
Fot. UMWD

20 marca rusza czwarta edycja programu obywatelskiego Dolnośląskie Małe Granty. Samorząd województwa przekaże mieszkańcom w sumie pół miliona złotych na realizację projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, edukacyjnych, a także inicjatyw na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, ekologii i ochrony zwierząt, działań dla młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin oraz mniejszości narodowych i etnicznych.

Marszałek Cezary Przybylski, członek zarządu województwa Michał Bobowiec, a także przedstawiciele Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych ogłosili start kolejnej edycji regionalnego programu obywatelskiego.

Fot. UMWD

− Głos Dolnoślązaków jest dla nas bardzo istotny. Chcemy, żeby nasze małe granty zachęcały lokalną społeczność do wspólnych działań. Kontynuujemy program, bo poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W trzech edycjach złożono prawie 1500 wniosków, a sfinansowano ponad 170 projektów. Po raz kolejny gorąco zachęcam do udziału w konkursie – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląskie Małe Granty, program wsparcia lokalnych inicjatyw, który realizowany jest przez mieszkańców Dolnego Śląska we współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych wspiera aktywność obywatelską oraz aktywizuje mieszkańców regionu w zakresie rozwiązywania lokalnych problemów. Konkurs skierowany jest do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych mogą starać się członkowie organizacji pozarządowych i niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy Dolnego Śląska.

− Zależy nam na budowaniu tych najmniejszych, lokalnych społeczności w całym regionie. W tej edycji mamy do rozdysponowania pół miliona złotych. Za tę kwotę można zrealizować sporo ciekawych projektów, dlatego zachęcamy do sięgania po dotacje i zapraszamy do składania wniosków. Nabory ruszają 20 marca i potrwają do 8 kwietnia – zaznacza Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

Fot. UMWD

Zainteresowani mogą składać wnioski o wsparcie projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, edukacyjnych, a także inicjatyw na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, ekologii i ochrony zwierząt, działań dla młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin, mniejszości narodowych i etnicznych – inicjatyw, które przede wszystkim mają zachęcić lokalną społeczność do wspólnych działań.

Wnioski można składać od 20 marca do 8 kwietnia poprzez stronę malegranty.pl. Projekty realizowane będą od 6 maja do 31 sierpnia. Wszyscy, którzy mają trudności z wypełnieniem wniosku mogą skontaktować się z doradcami projektu w biurze Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Godziny pracy opiekunów projektu, adres i telefony dostępne są na stronie: www.malegranty.pl/kontakt

Od początku programu Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył w sumie na jego realizację 1,5 mln złotych.

źródło: www.umwd.dolnyslask.pl