Ekologiczne autobusy na Dolnym Śląsku

0
575
Fot. umwd.dolnyslask.pl

W Głogowie podpisano umowę na zakup czterech nowych, hybrydowych autobusów, które wyruszą na ulice miasta już w 2021 roku. Inwestycja ma na celu ograniczenie ruchu samochodowego i redukcję szkodliwych substancji do atmosfery. Umowę podpisał Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Zgodnie z danymi z Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Głogowa, udział sektora transportu w emisji CO2 w Głogowie wynosi ok. 10% w stosunku do emisji z pozostałych sektorów. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest wykorzystywanie autobusów, które nie spełniają obowiązujących norm emisji spalin. Do zanieczyszczania powietrza przyczynia się również coraz większa ilość samochodów na ulicach Głogowa. Zakup czterech ekologicznych autobusów ma przyczynić się do redukcji szkodliwych substancji do atmosfery oraz do poprawy jakości powietrza i zdrowia mieszkańców Głogowa.

– To świetna wiadomość nie tylko ze względu na zmniejszenie ruchu samochodowego na drogach. Oznacza to również redukcję szkodliwych substancji do atmosfery i poprawę jakości powietrza – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Wszystkie zakupione ekologiczne autobusy będą pojazdami niskopodłogowymi, przystosowanymi do obsługi osób niepełnosprawnych. Będzie w nich również miejsce na przewożenie rowerów. Koszt inwestycji to prawie 7,9 mln złotych. Z czego dofinansowanie wynosi ponad 5,4 mln złotych. Autobusy trafią do Głogowa w 2021 roku.

źródło: umwd.dolnyslask.pl

Zaginęła 15-letnia lubinianka. Czy ktoś ją widział?