Kolejny Delfinek na Dolnym Śląsku

2
999
fot. UMiG Kąty Wrocławskie/M. Mazurkiewicz, UMWD

Mieszkańcy Kątów Wrocławskich już mogą korzystać z nowej krytej pływalni wybudowanej w ramach projektu Dolnośląski Delfinek. Basen przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. 1 Maja 59 został otwarty w ubiegły piątek.

To już szósta kryta pływalnia, która powstała w ramach projektu „Dolnośląski Delfinek”. W tym roku otwartych zostało już pięć basenów: w Strzegomiu, Górze, Głuszycy, Chocianowie i Twardogórze.

− Delfinek w Kątach Wrocławskich jest pierwszą oddaną do użytku pływalnią z drugiej edycji programu. Kolejne powstają w Jeleniej Górze, Żmigrodzie i Szczawnie-Zdroju – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

Kryta pływalnia w Kątach Wrocławskich została wybudowana przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. 1 Maja 59, w której uczy się 480 dzieci. W ramach zadania powstała mała kryta pływalnia z 4-torową niecką o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz saunarium (sauna fińska i parowa oraz wanna z hydromasażem). Powstała także część dydaktyczno-biurowa, gdzie będą mieścić się świetlice, szatnie, pomieszczenie wydawania posiłków, zmywalnia, sala komputerowa, sala językowa oraz pomieszczenia administracji szkoły.

Inwestycje drogowe dla powiatu oławskiego

− Tak jak na pozostałych Delfinkach będzie tu realizowany nasz samorządowy program „Umiem pływać”, dzięki któremu dzieci będą miały zajęcia z nauki pływania. Baseny są również w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych – mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa, odpowiedzialny za rozwój sportu na Dolnym Śląsku.

Po zakończeniu zajęć szkolnych, a także w weekendy, ferie i wakacje będą udostępnione społeczności lokalnej dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 10,5 mln zł (w tym część basenowa ok. 7,1 mln). Dotacja z budżetu województwa dolnośląskiego wynosiła 1,25 mln, z Ministerstwa Sportu i Turystyki ponad 1,5 mln, a resztę pokryła gmina.

źródło: UMWD