Lubin, Brzeg Dolny, czy Wołów? Które liceum najlepsze? Opublikowano ranking Perspektywy 2019

0
1906
Fot. www.perspektywy.pl

Ogłoszono ranking najlepszych liceów i techników 2019 Perspektywy. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a stołeczne Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 najlepszym technikum w najnowszym ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych.

Kapituła rankingu brała pod uwagę osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników wzięto też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

W rankingu Perspektywy 181. miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie, miejsce 274. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Wołowie oraz  497. miejsce Liceum Ogólnokształcące im. J. M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym. Stawkę zamykają Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Brzegu Dolnym (miejsce 714) oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie (miejsce 897).

Tegoroczny zwycięzca rankingu wśród liceów – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie – w ubiegłym roku było na trzecim miejscu, z kolei w 2017 r. i w 2016 r. – na miejscu drugim. Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie w ubiegłym roku była na dziewiątym miejscu.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2126 liceów oraz 1731 techników. Nagrody i dyplomy laureatom rankingu wręczono dziś podczas gali finałowej, która odbyła się w Warszawie.

Kolejny Delfinek na Dolnym Śląsku

inf.wł./iar