#NieKłamRatownikom – wzywając pomoc uprzedź, jeśli masz podejrzenie, że możesz być zakażony

0
768
KPP w Wołowie
Wszystkie służby: policja, strażacy a przede wszystkim ratownicy medyczni proszą, aby wzywając ich na interwencję w zgłoszeniu mówić prawdę. Ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudnia się niesienie pomocy innym. Ruszyła akcja #NieKłamRatownikom.

Służby przypominają, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.
Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi. Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz nam pomóc innym.
Ratownicy, strażacy czy policjanci przyjeżdżając na interwencję będą odpowiednio przygotowani.
Pamiętajmy, że nasze nieodpowiedzialne zachowanie może „wyłączyć” ratownika medycznego czy też lekarza na 14-dnowy okres kwarantanny, podczas której nie będzie mógł pracować i pomagać innym. A przecież tak bardzo potrzebujemy teraz wszystkich medyków, policjantów i strażaków.

Policjanci przypominają: Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

(źródło:KPP w Wołowie)