Nie lekceważ kwarantanny! Za jej złamanie grozi kara 30 tys. zł!

0
539
www.pixabay.com

Według danych Ministerstwa Zdrowia, zakażonych koronawirusem jest już blisko 650 osób. Dane zmieniają się z godziny na godzinę. Jak mówił dziś rano w radiowym wywiadzie Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, Polacy zaczęli zarażać się od siebie nawzajem, a nie tylko, jak to było wcześniej, od osób, które przyjechał z zagranicy. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby pozostać w domach, wychodzić tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.
Osoby, które przebywają w kwarantanni są kontrolowane przez policję, czy przebywają w domach.
Przypomnijmy, że podczas kwarantanny jest całkowity zakaz wychodzenia z domów. Nawet na spacer z psem czy do apteki lub sklepu!
Przestrzeganie kwarantanny jest teraz kluczowe do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.
Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że przestrzeganie zasad kwarantanny to rzecz fundamentalna. Dodał, że dzięki dyscyplinie Chińczycy czy Tajwańczycy mogą wracać do pracy, bo bardzo surowo traktowali reguły kwarantanny.

Wprowadzamy również podwyższone kary, bardziej surowe kary – z 5 tys. zł na 30 tys. zł, ale także wprowadzamy mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował – powiedział Premier.