Podano terminy matur i egzaminu ósmoklasistów. Zdalne nauczanie przynajmniej do 24 maja.

0
771
screen z transmisji Kancelarii Premiera

Przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka.

Minister zdrowia podkreślił, że dzięki temu, że „Polacy zachowali się odpowiedzialnie w czasie Wielkanocy, nie mieliśmy wzrostu zachorowań i mogliśmy ogłosić pierwsze luzowanie ograniczeń”. Łukasz Szumowski zaapelował również, aby zachowywać dystans dwóch metrów i nosić maseczki poprawnie, zakrywając usta i nos, a nie na brodzie.

Jak zapowiedział Wojciech Murdzek, „tryb rekrutacji na studia będzie przebiegał w sposób konstruktywny. Przy tych terminach jest możliwe, aby rok akademicki rozpoczął się w terminie, a do 24 maja zostają zawieszone uczelnie (poza pracami badawczymi)”.

Minister edukacji narodowej poinformował, że szkoły pozostaną zamknięte do 24 maja (niedziela). Tak samo przedszkola i żłobki. Czy 25 maja uczniowie pójdą do szkół? Wszystko zależy od sytuacji. Na kilka dni przed 24 maja minister poinformuje, jakie zapadły decyzje.
Co bardzo ważne, minister Dariusz Piotkowski podał terminy egzaminów. I tak, matury rozpoczną się 8 czerwca (potrwają do 29 czerwca). Będą to tylko matury pisemne, bez części ustnej. Wyniki matur mniej więcej do 11 sierpnia. Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 16-18 czerwca.

Konferencję można obejrzeć tutaj:

? NA ŻYWO: Konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Piątek, 24 kwietnia 2020