Rządowy program Dekoder PLUS – ZMIANA

0
614
Pilot do tv
Źródło GOV.PL

Aktualizacja:

Uwaga, 15 marca Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o dofinansowaniu zakupu dekodera lub telewizora. To reakcja na  „na głosy ekspertów, którzy wskazywali, że kwota dofinansowania telewizora jest niewystarczająca”. Obecnie zatem można uzyskać albo 100 zł na zakup ddekodera, albo aż 250 zł na zakup nowego telewizora!

 

Wielkimi krokami zbliża się zmiana systemu nadawania programów telewizyjnych w Polsce. W województwie dolnośląskim nastąpi to 28 marca. Nowy system nadawania nazywa się DVB-T2. Telewizory sprzedawane od kilku lat są już przystosowane do tej zmiany, ale starsze modele będą potrzebować specjalnego dekodera, aby nadal oglądać ulubione programy telewizyjne. Ponieważ  zakup telewizora lub przystawki dekodującej może być obciążeniem finansowym, rząd uruchamia dofinansowanie na zakup potrzebnego urządzenia. Na jedno gospodarstwo domowe przysługuje jeden bon o wartości 100 zł – nieważne, ile masz w domu telewizorów. Wniosek składa tylko jedna osoba z rodziny. Dopłata będzie przyznawana niezależnie od dochodów. Trzeba tylko  oświadczyć, że „sytuacja materialna gospodarstwa domowego tej osoby uniemożliwia samodzielnie poniesienie kosztów nabycia dekodera telewizyjnego”.

Wniosek będzie można złożyć już od środy, 16 marca, przez internetowy formularz, który zostanie udostępniony na stronach portalu gov.pl, albo w placówkach Poczty Polskiej.

Pieniądze będą wypłacane w formie specjalnego kodu, za którego pomocą będzie można zapłacić za zakup dekodera.