Łowcy miodu z okazji Dnia Pszczół w lubińskim zoo

0
1289

Z okazji Światowego Dnia Pszczół w lubińskim zoo będzie można obejrzeć film Łowcy miodu. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba wcześniej zgłosić chęć udziału w tym wydarzeniu.

18 maja w parku Wrocławskim i zoo będą królować pszczoły, w ten sposób Lubin przyłączy się do świętowania dnia tych pożytecznych owadów.

Oprócz atrakcji, zaplanowano również pokaz filmu Łowcy miodu w reżyserii Krystiana Matysiaka. Seans odbędzie się 18 maja o godzinie 20 w budynku edukacyjnym w parku.

Wstęp jest bezpłatny, ale ponieważ projekcja odbędzie się poza godzinami otwarcia zoo, trzeba wcześniej zdobyć wejściówkę. Wystarczy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu w wiadomości prywatnej na Facebooku lubińskiego zoo. Można też przyjść odebrać voucher w sekretariacie przy ulicy Pruzi – od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

O filmie:

Łowcy miodu są pierwszym polskim pełnometrażowym, wysokobudżetowym filmem przyrodniczym, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Dokument Krystiana Matyska pełni również ważną funkcję edukacyjną i interwencyjną: analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich.

źródło: lubin.pl