Seminarium samoobrony dla kobiet w Wińsku

0
1257

W lutym br. informowaliśmy naszych czytelników o warsztatach samoobrony dla kobiet, które odbywały się w Lubinie. Wiadomość spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, szczególnie panie pytały na naszym Facebooku, czy podobne warsztaty odbędą się w Wińsku. Mamy dobre informacje, już 22 maja odbędzie się seminarium samoobrony dla kobiet pozwalające w prosty i naturalny sposób opanować strach w sytuacji zagrożenia, kształtując tym samym podstawowe nawyki obronne.

Czy warto wziąć w nich udział? Agresji lepiej zapobiegać niż musieć sobie z nią radzić. Nawet do tego by jej zapobiegać potrzebna jest dawka wiedzy i umiejętności. Seminarium samoobrony dla kobiet poprowadzi licencjonowany Instruktor Artur Trubicki wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy, podwójny Mistrz Świata w sportach walki.

W programie zajęć jest nauka technik obrony przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, chwytami za ubranie, duszeniami, obchwytami tułowia oraz innymi sytuacjami zagrożenia.

Poruszone zostaną psychologiczne aspekty samoobrony (jak zapanować nad stresem w sytuacji ataku, jak podjąć konstruktywną obronę), elementy prewencji kryminalnej (jak zapobiegać sytuacjom zagrażającym naszemu bezpieczeństwu, w jaki sposób je rozpoznawać), rozwój sprawności fizycznej niezbędnej do skutecznej reakcji obronnej (CrossFit).

Na wszystkich uczestników seminarium samoobrony dla kobiet czeka nauka technik atakowania: podstawowymi ciosami oraz kopnięciami zmodyfikowanymi pod kątem skutecznego zastosowania ich przez kobiety, tematyka psychologicznych aspektów samoobrony (panowanie nad stresem, trzeźwość umysłu podczas obrony) postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia, nauka podstawowych rzutów i podcięć.

Seminarium samoobrony dla kobiet odbędzie 22 maja 2019 r. w godz. 19:15 – 20:45 w hali sportowej w Wińsku, ul. Nowa 2. Organizator informuje, żeby zabrać ze sobą strój sportowy, buty, ręcznik i wodę.