Bezpieczna Kobieta – kurs samoobrony dla mieszkanek powiatu lubińskiego

1
1114
Fot. www.lubin.pl

Już w pierwszych dniach marca w Lubinie ruszy dziesiąta edycja akcji Bezpieczna Kobieta. To bezpłatny kurs samoobrony dedykowany paniom z powiatu lubińskiego. Właśnie trwają zapisy.

Ten cykl spotkań co roku przyciąga wiele kobiet. Organizowany jest przez lubińską policję i odbywa się pod patronatem starosty powiatu lubińskiego – Adama Myrdy. Ponadto powiat finansuje te zajęcia.

Kurs Bezpieczna Kobieta poprowadzi instruktor szkoły krav maga. Spotkania ruszą 5 marca, a pierwszy trening odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego o 18.30.
Kobiety z naszego powiatu będą mogły poznać tajniki skutecznej obrony, opartej na naturalnych odruchach. Instruktorzy pokażą, jak się bronić w terenie, a także w pubie, czyli miejscu, gdzie jest duża liczba osób i mała przestrzeń.

Fot. www.lubin.pl

– Przypominamy, iż techniki szkoły krav maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak, aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej, jak to możliwe. Kursantki nauczą się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku – opowiada aspirant sztabowy Sylwia Serafin, rzecznik prasowy lubińskiej komendy.

W trakcie akcji kobiety wezmą udział w ośmiu treningach, z czego pięć odbędzie się na hali sportowej. Tam panie poznają podstawy samoobrony. Spotkania obędą się również w pubie i lubińskiej galerii.

W Galerii Cuprum Arena kursantki przejdą szkolenie „na szpilkach”. Trening pokaże uczestniczkom, jak odeprzeć atak napastnika w mało komfortowym stroju. Finałowe spotkanie przewidziane jest w naszych żółtych autobusach komunikacji publicznej. Akcja odbędzie się bowiem również przy wsparciu lubińskiego PKS-u.
Darmowe zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki od 18.30 do 20. Zaplanowane są od 5 do 28 marca.

– Dodatkową pomoc finansową na zorganizowanie kursu samoobrony, otrzymaliśmy z Fundacji KGHM Polska Miedź. Dla uczestniczek X edycji Bezpieczna Kobieta przewidzieliśmy upominki – mówi Sylwia Serafin.

Wszystkie mieszkanki powiatu lubińskiego zainteresowane bezpłatnym udziałem w spotkaniach, proszone są o zapisywanie się pod numerem telefonu – 76 8406 246 Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15), a także u instruktora pod numerem telefonu 602 255 394.

źródło: lubin.pl