Dzień Flagi w Lubinie. Przyłącz się do akcji

0
797
Fot. www.lubin.pl

Lubinianie już po raz drugi utworzą w rynku żywą, biało-czerwoną flagę. Flash mob zorganizowany zostanie z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi. Przyłączyć może się każdy. Wydarzenie zostanie uwiecznione na filmie i zdjęciach.

– Kiedyś mało się o tym mówiło, mało kto wywieszał flagę. A dziś gdy w czasie majówki przejeżdża się przez Polskę, widać bardzo dużo flag przy domach na wsiach. Myślę, że czujemy się patriotami – mówi starosta lubiński Adam Myrda, przyznając, że cieszy się, że od 2004 roku w Polsce świętowany jest Dzień Flagi i zachęcając mieszkańców do wzięcia udziału w inicjatywie organizowanej 2 maja przez powiat i miasto.

Otwarcie sezonu motocyklowego w Lubinie

Akcja tworzenia żywej flagi przez mieszkańców odbywa się w Lubinie cyklicznie już od kilku lat. Wcześniej lubinianie spotykali się na placu przy ul. Konstytucji 3 Maja. A w ubiegłym roku żywa flaga po raz pierwszy utworzona została w rynku. W tym samym miejscu powstanie również w tym roku.

Organizatorzy zapraszają już 2 maja o godzinie 18. Każdy kto będzie chciał stać się częścią flagi, otrzyma na miejscu kartonik biały lub czerwony, który w odpowiednim momencie uniesie w górę. Przygotowano kilkaset kartoników w jednym i w drugim kolorze. Dla pierwszych 500 osób, które pojawią się na miejscu, przewidziano niespodziankę. Kartoniki będą rozdawane od godziny 17.45.

Przyjść i przyłączyć się do akcji może każdy, bez względu na wiek. Żywa flaga zostanie sfotografowana i sfilmowana z góry, przy pomocy drona.