Otwarcie sezonu motocyklowego w Lubinie

1
1214
Fot. lubin.pl

Takiej imprezy w Lubinie jeszcze nie było. W ostatnią sobotę kwietnia na terenach pod halą widowiskowo-sportową rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Swój przyjazd zapowiedziało już 200 motocyklistów.

Pomysł na zorganizowanie tego wydarzenia narodził się pod wpływem miłośników dwóch kółek z Lubina – przyznaje Romuald Kujawa z Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. – Jeśli się sprawdzi i będzie zainteresowanie, to być może co roku będziemy w ten sposób rozpoczynać sezon motocyklowy – dodaje, zapraszając 27 kwietnia pod halę przy ul. Odrodzenia.

Czytaj też: Czy tor motocrossowy powstanie w Wińsku?

Spotkanie, choć przede wszystkim organizowane jest z myślą o motocyklistach, to przeznaczone jest dla wszystkich lubinian. Rozpocznie się o godzinie 12 mszą świętą polową.

Około godziny 13 wszyscy motocykliści wyruszą w trasę. Parada dwukołowców przejedzie przez całe miasto, by następnie wrócić pod halę widowiskowo-sportową. A o godzinie 14 rozpocznie się tutaj piknik. Na scenie wystąpią między innymi Jessica Merstein Band czy zespół Depozyt. Zaplanowano również widowiskowy pokaz trial, czyli akrobacji motocyklowych.

Również najmłodsi znajdą coś dla siebie. Pod halą powstanie strefa dziecka, będą też dmuchańce.

Podczas otwarcia sezonu motocyklowego będzie można coś zjeść, z pewnością nie zabraknie kiełbasy z grilla. Zabawa potrwa do godziny 17.

źródło: lubin.pl