Jest pierwszy kandydat na wójta gminy Rudna

0
1434
Fot. lubin.pl

Bernard Langner, wicestarosta powiatu lubińskiego, będzie ubiegał się o fotel wójta gminy Rudna w przedterminowych wyborach. Odkąd w marcu dotychczasowy wójt Władysław Bigus został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo wyborcze, gminą zarządza komisarz rządowy. 14 marca zapadł wyrok istotny dla wszystkich mieszkańców gminy Rudna. Pełniący funkcję wójta od 27 lat Władysław Bigus został pozbawiony mandatu za oszustwo wyborcze z 2014 roku.

9 czerwca odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Rudna. Taką datę wyznaczył premier.

– Padają różnego rodzaju pytania od mieszkańców, sołtysów, radnych: „Co będziemy robili? Kiedy rozpocznie się kampania wyborcza? Kto będzie kandydował?” – wylicza Bernard Langner, wicestarosta powiatu lubińskiego i jednocześnie radny powiatowy.

– Jestem po wielu rozmach z rodziną, przyjaciółmi i z ludźmi, którzy dzisiaj tu przyszli. Od urodzenia jestem mieszkańcem gminy Rudna. Od 20 lat pracuję na rzecz tej gminy, więc jej sprawy nie są mi obojętne. Postanowiłem kandydować w wyborach przedterminowych na fotel wójta – ogłosił dzisiaj Langner, podczas konferencji pod Urzędem Gminy Rudna.

Jak mówi starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda, sam namawiał Bernarda Langnera do tego kroku. – Nie jest mi z tym łatwo – przyznaje starosta. – Bernard Langner pełni u nas rolę wicestarosty, jest bardzo pomocny, znający się na temacie, umie współpracować w zespole – wylicza Myrda.

– Zdaję sobie z tego sprawę, że stracę tego człowieka, ale będę go w pełni popierał, bo ważniejsi są mieszkańcy gminy jak zarząd powiatu. Myślę, że współpraca z panem Langnerem jako już wójtem gminy Rudna, będzie bardziej owocna dla powiatu lubińskiego, niż jego obecność w Lubinie w zarządzie powiatu – podsumowuje starosta.

– W tej chwili czekamy na kalendarz wyborczy, żeby móc zarejestrować komitet, zgłosić kandydata i rozpocząć kampanię – mówi kandydat na wójta.

Langner to pierwsza i na razie jedyna osoba, która oficjalnie ogłosiła swój start w czerwcowych przedterminowych wyborach w Rudnej.

Czołg w Ścinawie już po remoncie

źródło: lubin.pl