Nowy rozkład jazdy na trasie Lubin – Legnica – Wrocław

0
1593
Fot. lubin.pl

Od 17 czerwca br. obowiązuje nowy rozkład jazdy na trasie Lubin – Legnica – Wrocław. Pierwotnie pociągi miały się nie zatrzymywać na stacjach pośrednich pomiędzy Lubinem a Legnicą, ale po zablokowaniu torów przez mieszkańców w Raszówce, decyzja ta została zmieniona.

Najpierw protestowali, bo chcieli, żeby pociągi zatrzymywały się w ich wsi. Teraz cieszą się, że ich argumenty zostały wzięte pod uwagę. Mieszkańcy Raszówki dali wyraz swojemu zadowoleniu podczas dzisiejszej pokojowej manifestacji. Kilkanaście osób spotkało się na stacji, aby pojechać pociągiem do Lubina. W rękach mieli kartki z namalowanymi uśmiechniętymi buziami i kolorowe transparenty z napisem: „Pozdrawiamy Lubin”.

Bezpłatny gabinet dentystyczny dla uczniów z Gminy Wińsko

– To ma być taki pokojowy wjazd mieszkańców Raszówki do Lubina. Wcześniej czuliśmy się pominięci, ale teraz już jest inaczej. Pociągi kursują, zatrzymują się w naszej miejscowości. Ludzie zorganizowali taką spontaniczną akcję, żeby pokazać, że się z tego powodu cieszą – mówi jeden z mieszkańców wsi.

– My się naprawdę cieszymy z tego, że mamy te pociągi, bo były nam bardzo potrzebne. Spotykamy się, żeby wspólnie pojechać tym pociągiem i w ten sposób dać wyraz temu, jak bardzo jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy. Wsłuchano się w nasze prośby i pomimo tych wcześniejszych problemów, udało się tę sytuację rozwiązać. Lepiej późno niż wcale – dodaje kolejna mieszkanka.

Od dzisiaj funkcjonuje nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich, uwzględniający stacje we wsiach: Chróstnik, Gorzelin, Raszówka i Rzeszotary.

źródło: lubin.pl