Pociągiem z Lubina pojechało blisko 1,5 tys. mieszkańców

1
1321
Fot. lubin.pl

W niedzielę, 9 czerwca, do Lubina wróciły połączenia kolejowe. Pasjonaci i miłośnicy kolei nie kryją radości. Tylko tego dnia w podróż pociągiem wybrało się 1488 osób.

Liczby mówią same za siebie – mieszkańcy czekali na kolej. Pierwszy kurs, startujący już o 6.21 cieszył się dużą popularnością.

A z każdym kolejnym chętnych przybywało. Najbardziej obłożone były dwa kursy: startujący z Lubina o 14.20 oraz powrotny z Wrocławia do Lubina o 19.30. Podróżowało nimi wówczas kilkuset lubinian.

W Lubinie zatankujesz auto za darmo. Jest jeden warunek

Przypomnijmy, że ze stacji w Lubinie odjeżdża dziennie 12 par połączeń do Wrocławia. Dokładny rozkład jazdy oraz ceny biletów TUTAJ.

Niektóre kursy obsługiwane będą przez nowoczesne składy Impuls 45WE, w których zamontowane są automaty biletowe z funkcją płatności zbliżeniowych. W części pociągów bilet musimy nadal kupować u konduktora, więc po wejściu na pokład, musimy go szybko odnaleźć.

W wakacje sprawa się uprości. Przy wejściu na perony w Lubinie staną dwa biletomaty, w których wygodnie i szybko dokonamy zakupu.

źródło: lubin.pl