Zmarł ksiądz Władysław Łętowski

1
1634
Fot. materiały parafii

W wieku 89 lat i w 62. roku kapłaństwa zmarł ks. kan. Władysław Łętowski. Poinformowała o tym 9 stycznia parafia NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym. Ksiądz Łętowski był pierwszym proboszczem, pomysłodawcą i zarazem budowniczym dolnobrzeskiej parafii na osiedlu Fabrycznym.

Ks. Władysław Łętowski urodził się 24 czerwca 1930 roku w Święcku Wielkim. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1956 roku w katedrze wrocławskiej z rąk bp Piotra Kałwy z Lublina. Pracował jako wikariusz w Bielawie Górnej i we Wrocławiu na Muchoborze. Później został proboszczem w Kotli, a następnie w Walimiu i Brzegu Dolnym (w parafii MB Szkaplerznej).

27 czerwca 1988 roku ks. Władysław Łętowski został mianowany proboszczem nowo powstałej parafii MB Królowej Polski w Brzegu Dolnym. Przez 17 lat swojej posługi rozwinął na os. Fabrycznym życie duszpasterskie. W 2005 przeszedł na emeryturę, ale pozostał w parafii pomagając jako rezydent.

Uroczystości pogrzebowe ś.p. ks. Łętowskiego odbędą się w Bielsku Białej sobotę 12 stycznia o godz. 12. Równocześnie w tym czasie o godz. 12 w kościele parafialnym NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym zostanie odprawiona Msza święta żałobna za zmarłego dla tych, którzy nie będą mogli udać się na pogrzeb. W parafii NMP Królowej Polski trwają zapisy na autokar.