Gwiazdy sportu wystąpiły we Wrocławiu

0
1092

Medaliści igrzysk olimpijskich, MŚ i ME pojawili się na Stadionie Olimpijskim, gdzie już po raz 19. rozegrano lekkoatletyczny Memoriał Edwarda Listosa.

Największymi gwiazdami w obsadzie byli wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski i dwukrotna mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic. Nasza mistrzyni w biegu na jedno okrążenie do Wrocławia wróciła po długiej przerwie i pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 200 metrów.

W biegu na 200 metrów Justyna Święty- Ersetic musiała uznać wyższość swojej koleżanki ze złotej sztafety 4×400 – Anny Kiełbasińskiej. Na piątej pozycji finiszowała kolejna z reprezentantek Polski – Małgorzata Hołub-Kowalik.

Nie zawiedli inni faworyci. W rzucie dyskiem triumfował Piotr Małachowski z wynikiem 64.38 m. Wśród kulomiotek najlepsza okazała się mistrzyni Europy Paulina Guba (18.35). Na 800 m rywali zdecydowanie zwyciężył finalista ME Michał Rozmys (1:49.47). W biegach memoriałowych na 1500 metrów wygrywali Paulina Kaczyńska i Patryk Kozłowski.

Pełne wyniki memoriału TUTAJ

Taka mocna obsada Memoriału Edwarda Listosa to zasługa m.in. wojska, które postanowiło we Wrocławiu zrobić przegląd sportowych kadr – mówi jeden z organizatorów mityngu, trener Marek Adamek:

Dla polskich sportowców-żołnierzy jesienne Światowe Igrzyska Wojskowe w Chinach będą najważniejszą imprezą w tym roku, zaraz po lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Katarze.

źródło: radiowroclaw.pl