Aplikacja Blisko w szkołach

1
1516

Od kwietnia br. wszyscy mieszkańcy gminy Wińsko mogą korzystać bezpłatnie z aplikacji Blisko. Umożliwia ona przekazywanie mieszkańcom lokalne aktualności i informacje o nadchodzących wydarzeniach, a także ostrzeżenia i inne ważne komunikaty. Szczególnie przydatna jest wtedy, kiedy możemy otrzymać wiadomość o gwałtownych burzach lub innych groźnych zjawiskach atmosferycznych. To bardzo ważne, kiedy chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich, a szczególnie dzieci.

Uczniowie szkoły podstawowej w Krzelowie i Orzeszkowie mogli dzisiaj zapoznać się z działaniem aplikacji Blisko. Pracownicy Urzędu Gminy Wińsko przeprowadzili krótkie szkolenie z zakresu obsługi programu. Zainteresowanie było duże nie tylko wśród dzieci, ale także w gronie pedagogicznym. Jak podkreślali sami uczniowie, w szkole można mieć przy sobie telefon komórkowy, ale nie można z niego korzystać podczas lekcji, dlatego takie szkolenie było też pewną formą zabawy.

Czytaj więcej: Gmina Wińsko od dzisiaj w aplikacji

JAKIE INFORMACJE BĘDĄ PRZESYŁANE NA TELEFONY?

  • aktualne sprawy dotyczące mieszkańców
  • zagrożenia i niebezpieczeństwa
  • istotne utrudnienia i awarie
  • imprezy kulturalne i sportowe
  • nadchodzące wydarzenia
  • ostrzeżenia wojewódzkie z RSO
  • przypomnienia o opłatach lokalnych i podatkach

Zdecydowanie zachęcamy do pobrania aplikacji BLISKO, w której można znaleźć nie tylko wiadomości z gminy Wińsko, ale również zamówić powiadomienia od innych nadawców np. „Policji”, „Wyłączenia Prądu”. Aplikacja dostarcza pełne komunikaty z multimediami, a o nowej wiadomości powiadamia podobnie jak SMS. Wymaga dostępu do internetu, ale jest tak zaprojektowana, że ma znikomy pobór danych.

Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy Wińsko. Kolejne szkolenia odbędą się w przyszłym tygodniu w Głębowicach i Wińsku.