Juventus Turyn szkoli następców Cristiano Ronaldo we Wrocławiu

1
739
Fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Stara Dama już szkoli następców Cristiano Ronaldo i Wojciecha Szczęsnego we Wrocławiu. Dziś oficjalnie zainaugurowano działalność piłkarskiego programu treningowego pod szyldem słynnego Juventusu Turyn. Juventus Academy Wrocław – to projekt dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

– Młodzi piłkarze pracują według profesjonalnego planu szkolenia przygotowanego przez trenerów z Turynu. To główna korzyść, ale nie jedyna – mówi dyrektor generalny Juventus Academy w Europie – Lorenzo Grossi.

Włoski szkoleniowiec poprowadził dziś pokazowe treningi w podwrocławskiej Ślęzie. Obecnie we wrocławskim projekcie uczestniczy 80-ciu młodych piłkarzy w czterech grupach. Docelowo ma być ich kilkuset. Młodzi gracze mogą liczyć na profesjonalne treningi, porady włoskich szkoleniowców, a także konsultacje medyczne i psychologiczne. – Dla dzieci to także prestiż wynikający z uczestnictwa w projekcie jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie – mówi dyrektor Juventus Academy Wrocław – Mirosław Nowicki.

Juventus Academy Wrocław to kolejna sekcja juniorska włoskiego klubu w Polsce. Treningi odbywają się w podwrocławskiej Ślęzie oraz na Stadionie Olimpijskim. Akademię Juventusu uruchomiono także w Legnicy.

źródło: radiowroclaw.pl