Najlepsi sportowcy na Dolnym Śląsku nagrodzeni

1
1093
Fot. umwd.dolnyslask.pl

Samorząd Województwa Dolnośląskiego docenił sportowców i trenerów, którzy zdobyli medale na najważniejszych imprezach sportowych w 2018 r. Marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa wręczyli nagrody naszym mistrzom.

Nagrodzonych zostało 32 zawodników i trenerów. Najlepsi sportowcy na Dolnym Śląsku to przedstawiciele kilkunastu dyscyplin sportowych, m.in:. siatkarze, pływacy, szachiści, kajakarze, szermierze i przedstawiciele sztuk walki. Łączna kwota przyznanych nagród w tej transzy to 67 600 zł.

Najlepsi sportowcy na Dolnym Śląsku to m.in. Aleksander Śliwka i Damian Wojtaszek (siatkarscy mistrzowie świata), Jacek Gaworski (srebrny medalista mistrzostw Europy we florecie, uprawiający szermierkę na wózku), Konrad Powroźnik (multimedalista pływackich mistrzostw Europy Głuchych) oraz Wojciech Kordyalik (medalista Mistrzostw Europy w judo).

Dolnośląskie gminy z dofinansowaniem na infrastrukturę sportową

− To spotkanie tuż przed Nowym Rokiem jest okazją do złożenia gratulacji i podziękowań za Wasz wysiłek, determinację oraz znakomite wyniki. Życzę Wam dalszych sukcesów oraz zapału do walki o najwyższe miejsca na podium – mówił podczas konferencji marszałek Cezary Przybylski.

− Jesteście najlepszą promocją naszego województwa nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i obiecujemy, że będziemy Was wspierać w dalszym rozwoju – zaznaczał Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

To kolejne nagrody w tym roku. Wcześniej zostały przyznane min. mistrzom i rekordzistom świata halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce (Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina), biathlonie (Kamila Żuk) i kolarstwie torowym (Szymon Sajnok), laureatom plebiscytów Gazety Wrocławskiej i Słowa Sportowego, wybitnym sportowcom niepełnosprawnym (m.in. Lucynie Kornobys, Pawłowi Piotrowskiemu, Marcie Piotrowskiej, Jakubowi Tokarzowi, Katarzynie Sobczak), Mai Włoszczowskiej, medalistom największych sportowych imprez w kategoriach juniorskich oraz ich trenerom. Nagrodę za całokształt kariery sportowej odebrała biathlonistka Weronika Nowakowska i skoczek na trampolinie Łukasz Tomaszewski.

Łącznie w 2018 roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody sportowe 95 sportowcom i trenerom w kwocie niemal 300 tys. zł.

źródło: UMWD