Zagłębie i Śląsk Wrocław na inaugurację zagrają z drużynami z Krakowa

0
291
Fot. slaskwroclaw.pl

Ogłoszono terminarz piłkarskiej Ekstraklasy. Rozgrywki sezonu 2019/2020 wystartują 20 lipca. Obie dolnośląskie drużyny w pierwszej kolejce czekają konfrontacje z zespołami spod Wawelu.

KGHM Zagłębie Lubin na inaugurację podejmie Cracovię, a Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Wisłą. Znacznie trudniejszy rozkład gier na początku rozgrywek ma zespół z Wrocławia. Śląsk w ciągu pierwszych sześciu kolejek zagra z najlepszą czwórką ostatniego sezonu. W drugiej serii meczów WKS podejmie mistrza Polski z Gliwic, a w kolejnej rundzie zagra w stolicy z wicemistrzem kraju.

Pierwsze w sezonie derby Dolnego Śląska czekają kibiców w drugiej połowie września. Gospodarzem meczu 9. kolejki będzie zespół z Wrocławia.

TERMINARZ EKSTRAKLASY 2019/20:

Kolejka 1. – 20 lipca 2019

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin – Cracovia
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Korona Kielce
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
Wisła Płock – Górnik Zabrze
ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk

Kolejka 2. – 27 lipca 2019

Cracovia – ŁKS Łódź
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
Korona Kielce – Legia Warszawa
Lech Poznań – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Arka Gdynia
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Kolejka 3. – 3 sierpnia 2019

Arka Gdynia – Korona Kielce
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Cracovia
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Wisła Płock – Lechia Gdańsk
ŁKS Łódź – Lech Poznań

Kolejka 4. – 10 sierpnia 2019

Cracovia – Korona Kielce
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin – Arka Gdynia
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Wisła Płock – Legia Warszawa
ŁKS Łódź – Piast Gliwice

Kolejka 5. – 17 sierpnia 2019

Arka Gdynia – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin
Piast Gliwice – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk
Wisła Kraków – ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław – Cracovia

Kolejka 6. – 24 sierpnia 2019

Cracovia – Arka Gdynia
Górnik Zabrze – Korona Kielce
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Lech Poznań
ŁKS Łódź – Legia Warszawa

Kolejka 7. – 31 sierpnia 2019

Arka Gdynia – Górnik Zabrze
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Lech Poznań – Cracovia
Legia Warszawa – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

Kolejka 8. – 14 września 2019

Cracovia – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Korona Kielce – Wisła Kraków
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź
Raków Częstochowa – Arka Gdynia

Kolejka 9. – 21 września 2019

Cracovia – Legia Warszawa
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Piast Gliwice – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Wisła Płock – Wisła Kraków
ŁKS Łódź – Arka Gdynia
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

Kolejka 10. – 28 września 2019

Arka Gdynia – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa – Wisła Płock
Wisła Kraków – Cracovia

Kolejka 11. – 5 października 2019

Cracovia – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Wisła Kraków
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Arka Gdynia
ŁKS Łódź – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

Kolejka 12. – 19 października 2019

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – ŁKS Łódź
Jagiellonia Białystok – Cracovia
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Korona Kielce – Wisła Płock
Legia Warszawa – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Piast Gliwice

Kolejka 13. – 26 października 2019

Cracovia – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Korona Kielce
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok
ŁKS Łódź – Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia

Kolejka 14. – 2 listopada 2019

Arka Gdynia – Legia Warszawa
Cracovia – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź
Korona Kielce – Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Wisła Płock

Kolejka 15. – 9 listopada 2019

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Korona Kielce
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Arka Gdynia
Wisła Płock – Cracovia
ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław

Kolejka 16. – 23 listopada 2019

Cracovia – Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Wisła Płock
Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia
Korona Kielce – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – ŁKS Łódź
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

Kolejka 17. – 30 listopada 2019

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Korona Kielce
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Lech Poznań
ŁKS Łódź – Cracovia

Kolejka 18. – 7 grudnia 2019

Cracovia – Raków Częstochowa
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Korona Kielce – Arka Gdynia
Lech Poznań – ŁKS Łódź
Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Kolejka 19. – 14 grudnia 2019

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Korona Kielce – Cracovia
Legia Warszawa – Wisła Płock
Piast Gliwice – ŁKS Łódź
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Lech Poznań

Kolejka 20. – 21 grudnia 2019

Cracovia – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Lech Poznań – Arka Gdynia
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Wisła Płock – Piast Gliwice
ŁKS Łódź – Wisła Kraków

Kolejka 21. – 8 lutego 2020

Arka Gdynia – Cracovia
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Raków Częstochowa
Legia Warszawa – ŁKS Łódź
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok
Wisła Płock – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Kolejka 22. – 15 lutego 2020

Cracovia – Lech Poznań
Górnik Zabrze – Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa – Legia Warszawa
ŁKS Łódź – Wisła Płock

Kolejka 23. – 22 lutego 2020

Arka Gdynia – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Cracovia
Wisła Kraków – Korona Kielce
Wisła Płock – Zagłębie Lubin
ŁKS Łódź – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

Kolejka 24. – 29 lutego 2020

Arka Gdynia – ŁKS Łódź
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Korona Kielce – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Cracovia
Raków Częstochowa – Piast Gliwice
Wisła Kraków – Wisła Płock

Kolejka 25. – 4 marca 2020

Cracovia – Wisła Kraków
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Arka Gdynia
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Wisła Płock – Raków Częstochowa
ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Korona Kielce

Kolejka 26. – 7 marca 2020

Arka Gdynia – Wisła Płock
Górnik Zabrze – Cracovia
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Korona Kielce – ŁKS Łódź
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin
Wisła Kraków – Lech Poznań

Kolejka 27. – 14 marca 2020

Cracovia – Jagiellonia Białystok
Lech Poznań – Legia Warszawa
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Korona Kielce
ŁKS Łódź – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

Kolejka 28. – 21 marca 2020

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Korona Kielce – Piast Gliwice
Pogoń Szczecin – Cracovia
Raków Częstochowa – ŁKS Łódź
Wisła Kraków – Legia Warszawa

Kolejka 29. – 4 kwietnia 2020

Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Cracovia
Legia Warszawa – Arka Gdynia
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Śląsk Wrocław
ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok

Kolejka 30. – 11 kwietnia 2020

Arka Gdynia – Wisła Kraków
Cracovia – Wisła Płock
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Korona Kielce – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź

źródło: radiowroclaw.pl