Dni Wińska 2019 – zobacz co będzie się działo!

0
1529

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Wińska. Podpowiadamy gdzie i jak spędzić ten wyjątkowy czas.

20 lipca (sobota) – PLAC TARGOWY W WIŃSKU

Dni Wińska rozpoczną się o g. 16:00. Wszystkie występy będą miały miejsce na specjalnej scenie na placu targowym. Na samym początku wystąpią dwa zespoły – Harfa i Głębowiczanie. Będzie okazja zobaczyć pokaz tańca z flagami a także wyjątkowo energetyczny taniec Zumba. Po g. 17:00 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą zagrodę w gminie. Na scenie zaprezentują się także uczestnicy V Wystawy Psów Nierasowych „Kundel 2019”.

Po godzinie 18:00 to już prawdziwe muzyczne szaleństwo. Wystąpią zespoły – Menago, Dagmara, Discoboys i Markus P. Po zmroku będziemy mogli podziwiać taniec z ogniem. Na koniec tego dnia odbędzie się zabawa taneczna.

21 lipca (niedziela)

Kolejny dzień przyniesie nam dużo emocji sportowych. O 15:30 nagrody odbiorą Hodowcy Gołębi Pocztowych Sekcja Wińsko za udział w maratonie Holandia – Polska (740 km). O g. 16:00 ruszy IV Bieg Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy. Trasa biegu wyznaczona została ulicami Wińska. Nagrodami głównymi dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki są rowery górskie MTB ST 50′ 2″ rozmiar L 175-184 cm i M 165-174 cm. Udział w zawodach mogą wziąć osoby od 16 roku życia, kategoria OPEN.

Trasa biegu będzie ubezpieczona przez Policję, Straż Pożarną, Wolontariuszy i dodatkowo przez firmę ochroniarską Silezjan Security Wrocław.