Gmina Wińsko zachęca do podsumowania roku

0
970

Gmina Wińsko zapytała mieszkańców jaki to był rok 2019? Urzędnicy chcą usłyszeć o najważniejszych wydarzeniach oraz inwestycjach, które najbardziej poruszyły lokalną społeczność. Zgłoszenia można kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz mediów społecznościowych.

Pierwsze podsumowanie Gmina Wińsko rozpoczęła od Moczydlnicy Klasztornej. Mała Odnowa Wsi, nowoczesny plac zabaw i miejsce na plac rekreacyjny. Kilka miejsc do parkowania. Przez lata stało tu gruzowisko, krzaki i dzikie śmietnisko. Wstyd, bo po sąsiedzku z zabytkowym, pięknie odnowionym kościołem, w środku wsi.

Uregulowanie własności działki przez gminę i zgoda Rady Gminy na wniosek radnej Agnieszki Karasińskiej, pozwoliły pozyskać środki z Urzędu Marszałkowskiego z tzw. Małej Odnowy Wsi na rekultywację i zagospodarowanie tego terenu. Mieszkańcy przygotowali huczne otwarcie. Sołtys Zbigniew Trojak zmęczony przygotowaniami, ale szczęśliwy, że jego sołectwo nareszcie ma przestrzeń wspólną. – Moczydlnica Klasztorna jest dużą miejscowością, rozległą i bardzo rozwojową – stwierdza. – Powstają nowe domy. Dzieci jest coraz więcej. Plac na działce w środku wsi, to najlepsze rozwiązanie.

Po uroczystym otwarciu „pierwszą kręciołę” na nowej karuzeli zrobiły nie dzieci, ale Pani Janina, najstarsza mieszkanka i ksiądz proboszcz. Dodatkowo Moczydlnica zyskała drugą działkę przy świetlicy, na końcu wsi. Co na niej urządzą mieszkańcy? To zależy od nich samych.