Harfa ma już 25 lat!

0
1073

Bez nich nie odbędzie się żadne gminne święto. Oni reprezentują gminę Wińsko na przeglądach i festiwalach. Istnieją już ćwierć wieku.

Zespół śpiewaczy Harfa obchodził jubileusz 25 – lecia swojego istnienia. W tym wyjątkowym dniu zebrali się wspólnie wszyscy Ci, którzy ten zespół tworzyli oraz występują obecnie. Skoro były urodziny to nie mogło zabraknąć tradycyjnego „sto lat”, tortu oraz prezentów. Prezentów, które były wręczane przez sam zespół jak i zaproszonych gości.

Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych, osoby ze świata kultury oraz dziennikarze. Listy z gratulacjami wystosowali m.in. Wojewoda Dolnośląski (a obecnie poseł na Sejm RP) Paweł Hreniak oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

O swoich wspomnieniach na temat wspólnych audycjach radiowych opowiadała dziennikarka Radia Wrocław Małgorzata Majeran – Kokott. Jubileusz 25 – lecia Harfy był bardzo dobrym momentem do zaprezentowania nowych strojów, które nawiązują bezpośrednio do tradycji ludowych Dolnego Śląska. Dumy z ich projektu nie ukrywał kierownik zespołu Stanisław Wymazała.

Środki na uszycie tych wspaniałych strojów pozyskała Fundacja Szacunek, dzięki projektowi LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.

Zespół Harfa przygotował dla wielu gości wyjątkowy upominek. Specjalne statuetki zostały przekazane wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do funkcjonowania chóru. Po gościnnych występach zaprzyjaźnionych zespołów, aż do późnych godzin nocnych trwała wspólna zabawa przy dobrej muzyce.