Impreza inna niż wszystkie

0
1193

Wspólna zabawa, koncerty i gorąca atmosfera – tak w skrócie można napisać o tym, co działo się podczas Dni Wińska 2019. Pierwszego dnia na scenie zaprezentowały się dwa zespoły śpiewacze – „Harfa” oraz „Głębowiczanie”. Był pokaz tańca z flagami oraz energetyczna i porywająca Zumba.

Podczas Dni Wińska rozstrzygnięty został konkurs „Śliczna zagroda”, który w tym roku organizowany był po raz pierwszy. Głosować mogli za pomocą mediów społecznościowych wszyscy mieszkańcy Gminy. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajął ogród Barbary Rabiegi, drugie Janiny Radziszewskiej, a jako trzecią internauci wybrali zagrodę Lecha Pawłowskiego. Wspaniałe nagrody otrzymali właściciele kundelków podczas piątej edycji wystawy psów nierasowych.

Dni Wińska to także spora dawka muzyki. Na scenie zaprezentowały się zespoły Menago, Dagmara, Discoboys oraz Marcus P. Było głośno, radośnie i tanecznie – repertuar muzyczny był bardzo bogaty, a nogi same rwały się do tańca. Po pokazie fireshow do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna.

Drugi dzień Dni Wińska stał pod znakiem sportu. Wójt Jolanta Krysowata – Zielnica wręczyła statuetki uczestnikom prestiżowego lotu gołębi pocztowych z holenderskiej miejscowości Holten (740 km). Pierwsze miejsce zajęli państwo Chmielniccy (start gołębia w Holten o g. 5:35, przylot do Wińska 15:20). Drugie miejsce przypadło dla Krzysztofa Czerneckiego, a trzecie miejsce dla Jerzego Myrdzio.

Po godzinie 16:00 ruszył IV Bieg Wielkiej Niedźwiedzicy. Na starcie zameldowało się niespełna 100 biegaczy. Trasa biegu wiodła ulicami Wińska i liczłya 5 km.