Papież Franciszek i królowa Elżbieta piszą listy

0
1022

Papież Franciszek i królowa Elżbieta odpowiadają na list uczniów Szkoły Podstawowej w Wińsku!

Nawet najstarsi mieszkańcy Wińska nie pamiętają sytuacji, kiedy zwierzchnik Kościoła katolickiego i królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej piszą listy do najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Jako pierwsza z inicjatywą wyszła Patrycja Serdyńska, nauczyciel j. angielskiego w Szkole Podstawowej w Wińsku. W ramach dodatkowych zajęć uczniowie klas drugich i trzecich napisali do królowej Elżbiety list, w którym wspomnieli, że uczą się języka angielskiego i poznają fakty na temat rodziny królewskiej. Napisali także o swoich zainteresowaniach i przedstawili krótką historię Wińska. Do listu zostały załączone własnoręcznie wykonane rysunki i zdjęcia. Uczniowie złożyli również życzenia z okazji 72 rocznicy ślubu Królowej Elżbiety i Księcia Filipa.

Na odpowiedź z Pałacu Buckingham nie trzeba było długo czekać. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za przesłany list oraz podziękowała za zainteresowanie. Do listu zostały dołączone ciekawostki na temat rodziny królewskiej, samego pałacu oraz królewskich zwierząt. Pismo w jej imieniu podpisała, ciesząca się największym zaufaniem, dama dworu.

Kilka dni później do Wińska przyszła odpowiedź z Watykanu. Uczniowie klas trzecich prosili Ojca Świętego o duchowe wsparcie w przygotowaniach do Pierwszej Komunii Świętej. List był napisany w języku angielskim, ale odpowiedź przyszła po polsku! – Ojciec Święty życzy wam, aby miłość Pana Jezusa coraz bardziej napełniała was i byście stawali się coraz bardziej dla Niego otwarci, coraz bardziej do Niego podobni, coraz bardziej święci. Pan Jezus kocha każde dziecko i pragnie, aby dzieci też kochały Go ze wszystkich sił – napisał ks. Luigi Roberto Cona z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. I dodał, że „ Ojciec Święty w modlitwie Bogu poleca wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne Szkoły Podstawowej w Wińsku, ich Rodziców oraz Nauczycieli, wyprasza wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwo”.