Pierwsze rośliny w ogrodzie rodziny Barnusiów już rosną

0
1217

Coraz bliżej do przyjazdu 12-osobowej rodziny Barnusiów. W domu już niemal wszystkie prace zostały wykonane, teraz czas na ogród.
Dziś (20 maja) do Głębowic po raz kolejny przyjechali wolontariusze z Leroy Merlin w Mirkowie, a także Agnieszka Bolek, prezes Fundacji Leroy Merlin Polska.
Przypomnijmy, że Fundacja przekazała ekologiczne szamba, wiele materiałów budowlanych, całe wyposażenie kuchni (meble i sprzęty) do domu, w którym już za nieco ponad miesiąc zamieszkają rodzice z 10 dzieci.
– Dowiedzieliśmy się, że rodzina uprawia ogród, że mają u siebie „warzywnik”, dlatego postanowiliśmy pomóc im i przygotować teren – mówi Agnieszka Bolek.
Wolontariusze i pani prezes od samego rana zajęli się montażem obrzeży. Przywieźli ze sobą zioła, krzewy (między innym maliny i jeżyny, borówki), mnóstwo nasion, sprzęt ogrodnicy, a także dwa tunele – szklarnie.

– Dziś sadzimy i siejemy to wszystko, na co pozwala pora roku – mówi jeden z wolontariuszy.

Do Głębowic przyjechała także ekipa „Studia Wschód” z Grażyną Orłowską-Sondej.
Dodajmy, że to właśnie „Studio Wschód” prowadzi zbiórkę pieniędzy na przygotowanie domu dla rodziny Barnusiów.

Przed „zielonym domkiem” panował spory ruch. Dziś pracowali tam również pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wińsku, którzy wykonywali prace porządkowe, malowali płot, zajęli się elewacją budynku.