Po 20 tys. zł na sprzęt dla OSP z Wińska, Smogorzowa Wielkiego i Orzeszkowa

0
1054
facebook Jolanta Krysowata - Zielnica

Strażacy – ochotnicy z 3 jednostek będą mogli zakupić nowy sprzęt. W poniedziałek 6 lipca, zgodnie z zapowiedzią, w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej trzem jednostkom OSP z terenu gminy Wińsko wręczono czeki okolicznościowe. Po 14 tys. zł wsparcia na zakup lekkiego sprzętu otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne z Wińska, Smogorzowa Wielkiego i Orzeszkowa. Na uroczystości przekazania promes byli przedstawiciele OSP, a także wójt Gminy Wińsko Jolanta Krysowata – Zielnica. Przypomnijmy, że aby ubiegać się o dofinansowanie, strażacy musieli mieć zapewniony wkład własny w wysokości 6 tys. zł dla każdej jednostki, a pochodzi on z budżetu gminy.
Jarosław Kozak, Komendant Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Wińsko mówi, że dzięki pieniądzom z programu „Mały Strażak” i dofinansowaniu gminy ochotnicy będą mogli zakupić sprzęt i ubrania.
Na liście zakupów są między innymi: pilarki używane do wiatrołomów, węże, specjalistyczne szelki, agregaty prądotwórcze, pompy do zanieczyszczonej wody, sprzęt wykorzystany do działań podczas akcji ratownictwa drogowego i wiele innych narzędzi.