Remont drogi wojewódzkiej w Baszynie idzie pełną parą

0
1415

Od poniedziałku (8 czerwca) trwają prace na drodze wojewódzkiej w miejscowości Baszyn.
Na całym remontowanym odcinku – blisko 900-metrowym – obowiązuje ruch wahadłowy.
Przed wjazdem na teren prac i na jego końcu (po obu stronach) ustawiono sygnalizację świetlną. Długość świateł jest ustawiona tak, aby samochody wjeżdżające „na zielonym” mogły bezpiecznie przejechać cały odcinek, który jest dość długi. Dlatego też jest bardzo ważne, aby nie wjeżdżać za sygnalizator na czerwonym świetle, ponieważ dwa samochody nie mają możliwości wyminięcia się.
Firma BERGER BAU POLSKA Sp. z o.o., która wygrała przetarg na przeprowadzenie remontu rozpoczęła już I etap inwestycji, prace po prawej stronie drogi (OD STRONY KOŚCIOŁA).
Obecnie frezowana jest nawierzchnia.
I etap prac (do 15 lipca) zakłada także roboty rozbiórkowe i konstrukcyjne, brukarskie, remont wpustów deszczowych, roboty nawierzchniowe.

Kolejne etapy prac:

ETAP 2 – STRONA LEWA – 16.07.2020 – 24.08.2020 droga zamknięta połówkowo, ruch sterowany sygnalizacją (frezowanie nawierzchni, przeprowadzone roboty rozbiórkowe i konstrukcyjne, brukarskie, remont wpustów deszczowych, roboty nawierzchniowe

ETAP 3 – roboty wykończeniowe – 25.08.2020 – 31.08.2020 (ułożenia warstwy ścieralnej po obu stronach jezdni, nawierzchni chodników, oznakowanie docelowe, roboty porządkowe).

Przypomnijmy, że właścicielem drogi jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, koszt remontu to 1 mln 736 tys. zł.
Zgodnie z planem prace powinny się zakończyć 31 sierpnia.