Bardzo ważne! Od jutra (16 czerwca) rusza zbiórka gabarytów. To będzie jedyna zbiórka w tym roku!

0
1669

Już jutro rozpocznie się zbiórka „dużych gabarytów”.

Co można oddać?

Urzędnicy przypominają, że do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy: krzesła, stoły, szafy, łóżka, tapczany, fotele, materace, wózki dziecięce,  duże zabawki dziecięce, rowery oraz opony. Z jednej nieruchomości odbierane będą maksymalnie 4 opony do aut osobowych.

Czego nie można wystawić?

Do odpadów gabarytowych nie zaliczamy: drzwi, okien, brodzików, wanien, paneli podłogowych, zużytych sprzętów elektronicznych (pralek, lodówek, telewizorów). Elektrośmieci będą zbierane w innym terminie, o którym poinformujemy.

W  przypadku posiadania więcej niż jednej deklaracji na jedną nieruchomość należy zgłosić ten fakt na dzień wcześniej przed planowaną zbiórką. Zgłoszenia należy kierować do Urzędu Gminy Wińsko pod nr tel. 71/ 380 42 33 lub wysyłając e-maila na adres i.buczak@winsko.pl.

Kiedy wystawić odpady?

Odpady należy wystawić dzień wcześniej lub w dzień zbiórki do godz. 6  rano.
Odpady wystawione w późniejszym terminie nie będą odbierane. Reklamacje będą uwzględniane tylko dzień po planowanej zbiórce gabarytów.

Prosimy o przemyślane podejście to akcji, ponieważ będzie to jedyna zbiórka organizowana  w 2020 roku. Dlatego też zalecamy wystawić wszystkie odpady, które są klasyfikowane jako gabaryty.
Przypominamy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów jest  nieczynny ze względu na trwające prace  remontowe, a czas remontu  przewidziany jest jeszcze na kilka miesięcy.

Materiały z demontażu natomiast będą odbierane na PSZOK, ale dopiero jesienią br.