„Terytorialsi” przez dwa dni dowozili żywność mieszkańcom Wińska

0
1088

Wczoraj i dziś (27 i 28 kwietnia) żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dowozili mieszkańcom gminy Wińsko żywność, którą GOPS zgromadził w ramach pomocy Banku Żywności. Najpotrzebniejsze artykuły spożywcze trafiły do 400 osób.

 

To nie pierwszy raz, kiedy żołnierze WOT pomagają mieszkańcom gminy Wińsko. Przypomnijmy, że 4 kwietnia blisko 180 osób starszych, niepełnosprawnych, samotnych, dla których zakupy są szczególnym wyzwaniem, zostało objętych pomocą żywnościową, dzięki zapasom z rezerw rządowych pozyskanych przez GOPS w Wińsku. Gminę w dostarczaniu żywności wsparli nas żołnierze z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialne oraz podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych.
Jak mówi Sabina Baryluk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, żołnierze cały czas są obecni na terenie Wińska i pomagają pracownicom GOPS-u.
Wczoraj i dziś żołnierze WOT zostali zaangażowani do kolejnej akcji. Dzięki nim pomoc trafiła do 400 osób!

Za pierwszym razem 180 paczek trafiło do osób niepełnosprawnych i po 60. roku życia, które są podopiecznymi GOPS-u. Tym razem 400 paczek trafiło do pozostałych rodzin, które pozostają pod opieką ośrodka. „Terytorialsi” cały czas są w gminie Wińsko. Rozwieźli dla nas 400 maseczek, które trafiły do podopiecznych GOPS-u. Przewidzieliśmy jedną maskę na rodzinę, dla osoby, która wychodzi z domu, robi zakupy – mówi Sabina Baryluk.
Jak zapowiada Jolanta Krysowata – Zielnica, wójt Wińska, maseczki będą rozdawane mieszkańcom bardziej oddalonych wsi, pozbawionych sklepów.
Gmina ma zapas maseczek dla osób, które mają problem z zakupem. To rezerwa w przypadku, gdyby sytuacja się pogarszała lub przedłużała – zapewnia Jolanta Krysowata – Zielnica.