W Gryżycach mamy plac postojowy dla tirów

0
675

Na gminnym terenie, który został odpowiednio przygotowany i oznakowany, zostało urządzone miejsce postojowe dla samochodów ciężarowych. Korzystać może z niego każdy, a miejsca są dostępne bezpłatnie i bez ograniczeń.
Zachęcamy do korzystania z tego placu wszystkich kierowców, którzy do tej pory musieli pozostawiać swoje duże samochody w miejscach niewłaściwych. Przypominamy, że nie wolno parkować ciężarówek na parkingach dla samochodów osobowych i autobusów, jak również na poboczach dróg, ponieważ to niszczy nawierzchnię, ogranicza widoczność i stwarza zagrożenie.
W Gryżycach mogą odpoczywać kierowcy, których czas pracy wymaga przerwy, a także można tu zostawiać ciężarówki na noc i na weekendy.
Gryżyce są dogodnie położone zarówno, ze względu na drogę wojewódzką, jak i bliskość Wińska, Węgrzc i Kozowa.

Plac nie jest strzeżony podobnie jak inne miejsca, w których dotąd parkowali kierowcy tirów. Gdyby miał być oświetlony monitorowany, to tylko na podstawie umów, co oznaczałoby już płatny postój.
Na początku spróbujemy tak, jak to zostało zaproponowane. W każdej chwili można to zmienić – mówi Wójt Jolanta Krysowata – Zielnica.

Plac postojowy w Gryżycach.

Zawód kierowcy samochodu ciężarowego jest wśród naszych mieszkańców coraz bardziej popularny. Powrót TiR-em do bazy to często kilkadziesiąt kilometrów, dlatego rozumiemy, że chcą parkować bliżej domu. Takie miejsca jak folwark w Gryżycach, są jakimś rozwiązaniem. Mamy nadzieję, że informacja szybko rozejdzie się wśród kierowców, zarówno z naszej gminy, jak i tych z daleka, którzy muszą na naszym terenie zrobić sobie przerwę w pracy. Obecnie na terenie trwają jeszcze prace. Gdyby któryś z kierowców nie mógł wjechać na sam plac ze względu na długość zestawu, może zatrzymać auto wzdłuż ogrodzenia – dodaje Pani Wójt.

Gmina szuka dogodnych lokalizacji na podobne miejsca postoju w okolicach Głębowic i drogi krajowej 36.